НОВИНИ

Vanco обіцяє державі 70% з видобутих вуглеводнів у Чорному морі

Частка держави при розподілі газу і нафти з Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря за договором з Vanco Prykerchenska буде становити 70%. Про це повідомив президент компанії Джим Баун.

«Відповідно до умов УРП, Україна отримає близько 70% зі здобутого у родовищі. Ми говоримо, за попередніми оцінками, про 83 млн тонн нафти і 180 млрд куб. м газу. Всі добуті компанією вуглеводні на Прикерченському шельфі у першу чергу будуть направлятися на внутрішній ринок», – заявив він.

Баун  зазначив також, що проект дозволить створити близько 5 тисяч нових робочих місць.

Окрім того, президент Vanco Prykerchenska відмітив: у зв'язку з примиренням компанія відмовилася від претензій до України на суму $100 млн, які раніше висунула.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2012 року Стокгольмський арбітраж затвердив мирову між Україною та Vanco Prykerchenska.

19 жовтня 2007 року між Кабінетом Міністром і компанією Vanco International (Бермудські острови) було підписано УРП щодо Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Vanco International передала усі права й зобов'язання щодо УРП Vanco Prykerchenska.

Це стало основною причиною розірвання з боку Кабміну угоди й початку міжнародного розгляду, позивачем у якому виступила Vanco Prykerchenska.

Vanco International є 100%-ой дочірньою компанією Vanco Energy Company (США), якою володіють акціонери групи компаній "Лукойл".

Vanco Energy володіє тільки 25% Vanco Prykerchenska, іншими власниками виступають: корпорація ДТЕК (Донецьк), інвестиційна компанія Integrum Technologies Limited (Австрія), а також компанія Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького на паритетних засадах.

30 січня 2013 року стало відомо, що ДТЕК, який контролює Ренат Ахметов, купує Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські острови). «Угода про покупку ДТЕК контрольного пакету акцій Vanco Ukraine підписана 27 листопада 2012 року», - йдеться у повідомленні Комісії захисту конкуренції Сербії..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.