НОВИНИ

Китайські хакери атакують The New York Times через критику прем'єра

Редакція видання The New York Times за останні кілька місяців зазнала низки кібер-атак із боку китайських хакерів. У виданні вважають, що хакери активізувалися після публікації статті з критикою китайського прем’єра.

«За останні чотири місяці китайські хакери постійно атакували «The New York Times», проникаючи в комп'ютерні системи та отримуючи паролі журналістів та інших працівників», – повідомили у виданні.

Зловмисники зламали електронну пошту глави шанхайського відділення газети Девіда Барбоза, який написав про доходи прем'єр-міністра Китаю, а також глави бюро The New York Times в Південній Азії Джима Ярдлі.

У пошуках інформації про джерела статті про доходи прем'єра зловмисники також зламали особисті комп'ютери 53 співробітників The New York Times. При цьому хакерам не вдалося викрасти інформацію про клієнтів видання і загалом доступ до важливих даних.

Нагадаємо, у кінці жовтня The New York Times розпочала серію публікацій про доходи сім'ї Вень Цзябао. У них, зокрема, стан сім'ї китайського прем'єра оцінювався у $2,7 мільярда. Після виходу першого матеріалу Китай заблокував доступ до сайтів англійської та китайської версій газети.

Ще за одну статтю з цієї серії на The New York Times подала до суду друга за величиною страхова компанія Китаю Ping An Insurance. Крім того, Китай не продовжив на 2013 рік візу кореспондентові видання Крісу Баклі, в зв'язку з чим йому довелося виїхати з країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.