НОВИНИ

Реформаторський запал Азарова стримує страх перед новими Майданами

Дискусія прем'єр-міністра Миколи Азарова із представниками бізнесу про заходи щодо стимулювання економіки підтвердила, уряд не готовий йти на жорсткі і непопулярні рішення для подолання негативних тенденцій, побоюючись масових протестів підприємців.

Про це пише газета "Коммерсант-Украина".

Так, виконавчий директор Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості Тетяна Ізовіт запропонувала уряду скасувати спрощене оподаткування для підприємців, які торгують імпортним одягом, який, на її думку, найчастіше виявляється контрабандним.

Однак Азаров заперечив їй: "По-вашому, якщо ми введемо касові апарати, то ліквідуємо "тінь"? Але ж всі підприємці проти! Ми пробували це зробити, а люди вийшли на "податковий Майдан".

Тоді Ізовіт запропонувала дозволити українській легкій промисловості "теж нічого не рахувати!". "Поставте нас в рівне становище (з азіатськими виробниками - Ред.), щоб ми звітували про кілограми продукції та експортували її кілограмами!", - заявила вона.

Не підтримавши цю ініціативу, прем'єр порадив своїй співбесідниці продумати інший алгоритм захисту інтересів легкої промисловості. Він порадив разом із головою Державного комітету з регуляторної політики і підприємництва Михайлом Бродським та міністром доходів і зборів Олександром Клименком "сідати і розробляти радикальні заходи".

Бродський, який через кілька хвилин отримав слово, підтримав ідею Тетяни Ізовіт про впровадження обов'язкової установки касових апаратів.

Однак після цього з'ясувалося, що Азаров, незважаючи на заявлене прагнення до жорстких заходів, все ж не готовий приймати непопулярні рішення, здатні спровокувати вуличні протести.

"Потрібно шукати оптимальні рішення. Михайло Бродський, звичайно, пропонує варіант, але я знаю: підеш у нього на поводу - обов'язково Майдан отримаєш", - заявив Азаров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.