НОВИНИ

В Одесі проросійські активісти спалили прапор УПА, свободівці - портрет Сталіна

29 січня, у День пам'яті героїв Крут, в Одесі відбулись акції прихильників ВО "Свобода" та представників проросійських організації.

Біля пам’ятника Тараса Шевченку  зібралось до ста активістів ВО «Свобода», щоб  вшанували 95-у річницю подвигу Героїв Крут.  Присутні тримали в руках партійні та державні прапори України, а також  гасла "Пам’ятай про Крути!" та смолоскипи.

Наприкінці акції учасники спалили прапор із зображенням портрета Сталіна.

Одночасно з проведенням мітингу свободівців, поряд з головним корпусом Одеського Національного університету ім. Мечникова, кілька десятків представників місцевих проросійських громадських організацій, зокрема, «Дзвін», «Молодіжна єдність», «Зубр», центральний провід «Єврейської повстанської армії» і єврейський благодійний фонд «За збереження Одеси та одеської мови «Меркурій» здійснили спалення червоно-чорного прапора ОУН-УПА. 

Порядок забезпечували близько сотні співробітників міліції, в тому числі співробітники спецпідрозділу "Беркут". Обидві акції пройшли мирно.

Напередодні Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов виконкому Одеської міськради і заборонив проведення обласною організацією ВО «Свобода» ходи центральними вулицями міста з нагоди відзначення 95-ї річниці подвигу Героїв Крут. Представник позивача мотивував звернення до суду тим, що водночас із «свободівцями» подали повідомлення про проведення контракції поряд з центральним корпусом Одеського Національного університету ім. Мечникова ряд інших місцевих організацій. Суд також заборонив акції всіх інших організацій, які подали заявки на акції в цей день.

Юридична служба ВО «Свобода» назвала це судове рішення неправомірним.

Нагадаємо, 22 січня у День Соборності і Свободи біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Одесі сталась сутичка між активістами ВО «Свобода» та проросійської молодіжної організації «Молодіжна єдність».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.