НОВИНИ

Асад запевняє, що підтримкою Сирії Росія захищає себе

Підтримуючи Сирію, Росія "захищає себе, а не правлячий режим у Дамаску". Про це під час зустрічі з делегацією арабської громадськості заяви призедент Сирії Башар Асад, пише ліванська газета "Аль-Ахбар".

Асад висловив упевненість, що в російському підході до сирійських подій не відбудеться змін. Торкаючись Сполучених Штатів, сирійський лідер відзначив, що у Вашингтоні "не готові зараз до врегулювання кризи".

Разом з тим він із задоволенням відгукнувся про включення Держдепартаментом у список терористичних організацій екстремістського угрупування "Джебхат ан-Нусра", котра воює з урядовими військами. Асад заявив, що "це відгалуження" Аль-Каїди "незабаром буде повністю знищен".

Президент Сирії повідомив, що "збройні сили республіки повернули собі ініціативу на полях битв і домоглися корінного перелому". Сирійська армія "не дозволила за 22 місяці кризи бандформуванням заволодіти цілком ні однієї з провінцій і завдала їм нищівної поразки", підкреслив Асад.

За його словами, "полем дій" фінансуються з-за кордону бойовиків залишаються прикордонні області з Туреччиною, Ліваном і Йорданією, а також "кілька кишень" в околицях столиці, де зараз проводиться зачистка.

"Всі спроби дестабілізувати ситуацію в самому Дамаску провалилися. У всіх стратегічних точках міста, включаючи шосе на міжнародний аеропорт, зберігається безпечна обстановка", - розповыв Асад.

За його словами, сирійське керівництво "прояснило йому реальну картину що відбувається в країні, де становище з кожним днем поліпшується на користь правлячого режиму".

Сирія "змогла подолати найважчий відрізок шляху, і зараз ведуться приготування до процесу повернення біженців у свої будинки і провінції, а також до початку реконструкції", повідомив Асад.

Як повідомлялось, США продовжують закликати Росію припинити підтримку режиму сирійського президента Башара Асада і разом зі світовою спільнотою домагатися врегулювання ситуації.

Нагадаємо, 14 січня п’ятдесят шість країн звернулися до Ради безпеки ООН із проханням передати справу про кризу в Сирії на розгляд Міжнародного кримінального суду. Серед країн, які підписали документ, – низка європейських, як-то Британія, Франція чи Німеччина; серед тих, які відмовилися підписувати, – зокрема, Росія та Китай.

Як відомо, збройний конфлікт між урядовими силами і опозицією триває в Сирії з березня 2011 року. За даними ООН за цей час загинуло щонайменше 60 тисяч людей. Водночас, представники сирійської опозиції називають іншу цифру - 45 тисяч загиблих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.