НОВИНИ

США вимагає від Росії припинити постачати військове обладнання сирійцям

США продовжують закликати Росію припинити підтримку режиму сирійського президента Башара Асада і разом зі світовою спільнотою домагатися врегулювання ситуації.

"Росія може багато зробити, зокрема, твердо і публічно припинити постачання військового обладнання режиму Асада, в першу чергу, вертольотів, разом з усім світом активно сприяти політичним змінам в Сирії і працювати з нами над тим, щоб забезпечити спадкоємність влади і забезпечити єдність і демократизацію країни ", - сказала на прес-брифінгу в понеділок офіційний представник держдепартаменту США Вікторія Нуланд.

Раніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що всі країни, які надають військову підтримку ворогуючим сторонам у Сирії, повинні припинити таку допомогу і не заважати дипломатичного вирішення конфлікту. Він також підтвердив, що російська позиція щодо Сирії є "абсолютно прагматичною". За його словами, Росія не підтримує президента Сирії Башара Асада і не підтримує опозиціонерів, але перебуває в контакті і з Асадом, і з опозиціонерами.

У свою чергу, сирійський віце-прем'єр Кадрі Джаміль заявив, що уряд Сирії отримує зброю з Росії за угодами, укладеними до початку громадянського конфлікту, який прийняв озброєний характер.

Нагадаємо, 14 січня п’ятдесят шість країн звернулися до Ради безпеки ООН із проханням передати справу про кризу в Сирії на розгляд Міжнародного кримінального суду. Серед країн, які підписали документ, – низка європейських, як-то Британія, Франція чи Німеччина; серед тих, які відмовилися підписувати, – зокрема, Росія та Китай.

Як відомо, збройний конфлікт між урядовими силами і опозицією триває в Сирії з березня 2011 року. За даними ООН за цей час загинуло щонайменше 60 тисяч людей. Водночас, представники сирійської опозиції називають іншу цифру - 45 тисяч загиблих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.