НОВИНИ

Путін закликає країни Азійсько-Тихоокеанського регіону спільно протистояти загрозам

Парламентська дипломатія спрямована на підвищення рівня довіри між країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону (АТР), і вони повинні спільно протистояти існуючим викликам і загрозам. Про це заявив президент РФ Владімір Путін у привітанні, учасникам і гостям 21-ї сесії Азійсько-Тихоокеанського парламентського форуму (АТПФ), який 28 січня розпочав свою роботу на острові Рускій поблизу Владивостока.

Путін відзначив, що зустріч "йде в руслі заходів завершився головування Росії в форумі" Азійсько-Тихоокеанське економічне співробітництво ", кульмінацією якого став саміт лідерів у Владивостоці".

Путін нагадав, що "на цьому саміті підтверджено прагнення всіх країн АТР до спільної роботи в інтересах сталого розвитку регіону, зміцнення його ролі як рушійної сили глобального економічного зростання".

"Парламентарії вносять вагомий внесок у досягнення цієї стратегічної мети. Насамперед - за рахунок розвитку інтеграції, стимулювання торгівлі, заохочення інвестицій та конкуренції, відкриття ринків, ліквідації протекціоністських бар'єрів, удосконалювання транспортної інфраструктури ", - підкреслив Путін.

Він зазначив, що "парламентська дипломатія спрямована і на підвищення рівня взаємної довіри між країнами АТР".

"Вважливо спільно протистояти існуючим викликам і загрозам, спільними зусиллями створювати позаблокову архітектуру на базі принципів рівної і неподільної безпеки для всіх". Крім того, "регулярні зустрічі законодавців допомагають у розширенні гуманітарних зв'язків і взаємопроникнень культур, зміцнюють дружнє ставлення народів регіону один до одного", - зауважив Путін.

На його думку, "в останні роки авторитет і вплив АТПФ значно зросли". Свідченням цього, уточнив президент РФ, є представницький склад учасників зустрічі.

Путін нагадав, що "у Владивосток приїхали понад 300 гостей з 33 країн, а також керівники великих міжнародних організацій і об'єднань", серед них ООН, ШОС, Міжпарламентська Асамблея СНД, Рада Європи, Парламентська Асамблея ОБСЄ.

Як повідомлялось, у серпні 2012 року президент України Віктор Янукович закликав українських виробників активніше освоювати ринки країн Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.