НОВИНИ

ЗМІ: суд закрив кримінальні справи проти ключового свідка у справі Щербаня

Печерський суд закрив кримінальні справи проти колишнього радника Павла Лазаренка Петра Кириченка і зняв арешт з його майна. Сталося це невдовзі після того, як у справі про вбивство донецького бізнесмена Євгена Щербаня з'явилися його свідчення про близькі стосунки, в яких нібито перебували Юлія Тимошенко та Павло Лазаренко. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Юлія Мостова.

До останнього часу в Україні проти Кириченка були відкриті дві кримінальні справи і одне проти його дружини Ізабелли. Під арештом перебували чотири об'єкти нерухомості свідка - три квартири і одне офісне приміщення. На депозиті ГПУ перебувала сума в 1,5 млн доларів, власником якої також був Кириченко.

За даними видання, у вересні 2011 року Ізабелла Кириченко, ставши жертвою маклерів-шахраїв, приїхала в Київ з метою продати квартири, з яких нібито знято арешт. У результаті дружина Кириченко, перенесла онкологічну операцію, була затримана і три місяці провела в СІЗО, згодом - місяць під домашнім арештом. Як повідомляє джерело видання в прокуратурі, ці події збіглися в часі з появою в матеріалах слідства показань Петра Кириченка про близькі стосунки, в яких перебували Юлія Тимошенко та Павло Лазаренко.

"Влітку цього року в Америку злітав перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін. Чи зустрічався він з Петром Кириченком? Чи брав участь, згодом, у двох допитах Кириченка, проведених по супутниковому зв'язку, встановленим між ГПУ і консульством України в Сан-Франциско? Про це історія офіційно замовчує. Не замовчує вона про інше - слідство розжилося новими показаннями, які прив'язують Тимошенко до схеми Лазаренко-Мільченко-Кушнір-Болотських-смерть Щербаня ", - зазначає видання.

22 серпня 2012 року постановою Печерського суду було скасовано постанову слідчого з особливо важливих справ ГПУ щодо порушення кримінальної справи відносно Ізабелли Кириченко. Її перестали підозрювати в "спробі дачі хабара співробітникам ГПУ для зняття арешту з нерухомого майна з метою його подальшого продажу".

Сам же Кириченко проходив звинуваченим у справі Павла Лазаренка. У 1995-1996 рр.. були порушені кримінальні справи за статтями: 91-я, частина 5 - заволодіння державним майном в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою з групою осіб; та 206-я частина 1 - незаконне придбання та зберігання вогнепальної зброї.

Цього літа претензії до Кириченка були виділені в окрему справу, а 27 вересня 2012 постановою Печерського районного суду м. Києва кримінальну справу проти нього було закрито "у зв'язку із закінченням строків давності".

Кириченко Печерським судом був звільнений від кримінальної відповідальності. Арешт трьох квартир було знято. Гроші, що знаходилися на рахунках ГПУ - повернуті.

Нагадаємо, раніше начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Андрій Курись заявив, що у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня є свідчення ряду живих свідків

Як відомо, 18 січня Генеральна прокуратура заявила, що завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня у 1996 році. Тимошенко було «вручено підозру» в організації цього злочину.

Матеріали про причетність екс-прем'єра Павла Лазаренка до вбивства Євгена Щербаня виведені в окреме кримінальне провадження.

Тимошенко не визнає обвинувачення в організації вбивства Щербаня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.