НОВИНИ

Експерт: політика уряду може призвести до банкрутства Нафтогазу і передачі його в руки росіян

НАК «Нафтогаз України» залишається неплатоспроможною компанією. Підтримка Нафтогазу облігаціями, які видає уряд, може призвести до банкрутства компанії. Про це сказав президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий під час дискусії «Валютна безпека України» у книгарні «Є».

«Нафтогаз України» залишається неплатоспроможною організацією. Він має дефіцитний внутрішній фінансовий баланс і підтримується його платоспроможність за рахунок кредитування уряду. Ці кредити видаються шляхом розміщення облігацій Нафтогазу на міжнародних ринках під гарантії уряду України», - сказав Лановий.

Він зазначив, що щороку випускаються серйозні суми облігацій - торік на 6 млрд грн, перед цим в ще більших обсягах.

«В чому небезпека? В тому, що є зацікавлені кредитори, яким потрібні ці облігації Нафтогазу», - пояснює експерт.

Він зауважує, що «ми фактично кожного року реструктуризуємо частину облігацій, частину цього боргу».

«Якщо такими темпами щорічно випускати облігації і жодним чином їх не погашати, а збільшувати і збільшувати цей борг, то ми просто приходимо до логічної ситуації, коли кредитори зажадають погашення цих боргів», - наголошує експерт.

«Кредитори можуть сказати в певний момент, що все, повертайте нам гроші. І це буде ситуація банкрутства компанії. І все показує, що йде до цього. За такою схемою, мабуть, в певних колах розробляється план щодо передачі майнового комплексу Нафтогазу, включаючи транснаціональну газотранспортну систему до тих, хто зосереджує у своїх руках ці облігації. Відомо, що тут активно працюють російські банки - і напряму на внутрішньому ринку України, і на зовнішніх ринках, де розміщуються облігації Нафтогазу», - зазначив Лановий.

Читайте також: Нафтогаз з молотка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.