НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Військові крадуть із частин спецтехніку, обмундирування і гречку

Військовослужбовці викрадають з військових частин паливо, спецтехніку, обмундирування і навіть продукти харчування.

24 січня стало відомо, що у Харківській області військовослужбовці викрали 335 тонн палива для реактивних двигунів. Під час проведеної перевірки було встановлено, що паливо викрадали впродовж 2008-2012 років службові особи однієї з військових частин Збройних сил України, чим заподіяли збитків державі на суму понад 5,2 млн грн.

15 січня прокуратура Південного регіону України з нагляду за дотриманням законодавства у військовій сфері виявила в одній із військових частин Одеської області розкрадання військового майна на більше ніж 750 тис. грн. Під час перевірки було встановлено, що посадові особи цієї частини в період з січня по червень 2012 року недбало ставилися до виконання своїх обов'язків. У результаті цього утворилася недостача майна продовольчої служби: зокрема, не дорахувалися майже 6 тонн гречки, понад 4,8 тонн рису, 3,6 тонн цукру, понад 5,1 тонн тушонки і т.д.

У прокуратурі також підкреслюють, що саме в цій військовій частині минулого року за підробку службових документів був засуджений начальник продовольчої служби. Посадовець, діючи за вказівкою колишнього командира частини, підробив акти кількості та якості наданих приватним підприємством послуг з харчування особового складу. Внаслідок цього комерційній структурі безпідставно були перераховані бюджетні кошти в сумі майже 240 тис грн.

Напередодні прокуратура порушила кримінальну справу проти службовців однієї з військових частин на Чернігівщині за звинуваченням у крадіжці приладів нічного бачення на суму в майже 1,5 млн грн. Крадіжку військовослужбовці здійснювали протягом серпня – вересня 2012 року.

У вересні минулого року прокуратура Західного регіону України порушила кримінальну справу щодо викрадення із військової частини Збройних сил в одному з районів Рівного спеціальної техніки на суму понад 430 тис. грн. Було встановлено, що кількість викрадених блоків і касет спеціальної техніки, яка перебувала на озброєнні військової частини, складала понад 1 тис. одиниць. За словами прокуратури, у цьому випадку мало місце викрадення військового майна особами з числа військовослужбовців.

Того ж місяця Львівська прокуратура з нагляду за додержанням законів у військовій сфері порушила кримінальну справу проти керівника держпідприємства Міноборони «Західвійськбуд». Прокуратура встановила, що посадовець використав своє службове становище усупереч інтересам ДП МОУ «Західвійськбуд» для здійснення ряду господарських операцій, що призвели до розтрати державних коштів у сумі 900 тис. грн. Керівник уклав фіктивні договори субпідряду на реконструкцію 52-квартирного житлового будинку на вулиці Мечникова у місті Львові, достовірно знаючи, що приватне підприємство, з яким укладалися договори було фіктивним.

У червні військова прокуратура Львівського гарнізону порушила кримінальну справу за фактом заволодіння бюджетними коштами на суму 969 тис. грн у одній із військових частин. Було встановлено, що група осіб військової частини А4623, яка  розташована у місті Кам’янка-Бузька на Львівщині, заволоділа бюджетними коштами, шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою.

На початку минулого року співробітники спецслужби викрили факти незаконних оборудок із військовим  майном, задіяних начальником речової служби і начальником речового складу однієї з військових частин Вінницької області. У результаті цих зловживань, посадовці привласнили більше 500 тис. грн. Було встановлено, що вони невеликими партіями постачали викрадене речове майно і льотно-технічне обмундирування знайомому підприємцю на центральному ринку Вінниці, а той реалізовував його вроздріб. З метою приховування злочину, до відомостей про видачу речового майна особовому  складу військової частини,  вносилися завідомо неправдиві дані.

Зловмисників засудили до двох років службового обмеження із відрахуванням у дохід держави 10% з грошового забезпечення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.