НОВИНИ

Новому голові НБУ заочно призначили двох заступників

Новому голові Нацбанку Ігорю Соркіну призначили двох заступників. Ними стали директор генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко та голова правління Укрексімбанку Микола Удовиченко.

Після недавнього призначення главою центробанку Ігоря Соркіна, а його першим заступником Богдана Приходько правління поповнилося двома новими заступниками. Відразу кілька членів ради НБУ розповіли "КомерсантЪ-Украина", що нових топ-менеджерів погодили в дистанційному режимі.

"Рада може проходити і заочно. Вчора ми підписали призначення заступниками голови Нацбанку Олексія Ткаченка та Миколи Удовиченка", - повідомив член ради НБУ Роман Шпек.

З урахуванням Валерія Прохоренко та Віри Ричаківська у глави НБУ вже п'ять заступників.

Олексій Ткаченко працював директором генерального департаменту банківського нагляду НБУ, а до 2011 року курирував банківський нагляд у дніпропетровському територіальному управлінні НБУ. Його функціональні обов'язки - це нагляд над кредитними установами. Микола Удовиченко з 2010 року очолював правління Укрексімбанку.

"Олексій Ткаченко давно працює в Нацбанку, тому це правильне підвищення. А Микола Удовиченко призначений для посилення міжнародного напрямку - наприклад, для співпраці з МВФ. У нього є великий досвід у цій сфері, він користується авторитетом на ринку", - розповів член ради НБУ Василь Горбаль. У прес-службі НБУ підтвердили, що рада погодила призначення обох кандидатів.

Тим часом, учасники ринку вважають, що зараз політика Нацбанку безпосередньо визначається урядом.

Микола Удовиченко має досвід роботи з нинішнім першим віце-прем'єром Сергієм Арбузовим. Удовиченко призначений главою Укрексімбанку в квітні 2010 року, а через місяць Сергій Арбузов очолив наглядову раду держустанови.

"Ігор Соркін - це людина Рината Ахметова. Правління Нацбанку зараз формується людьми, з якими можна домовитися, на яких можна впливати", - пояснив голова правління одного з найбільших банків.

Нагадаємо, 11 січня Верховна Рада призначила Ігоря Соркіна головою НБУ. Опозиція не визнає нового главу Нацбанку і ініціюватиме створення у Верховній Раді слідчої комісії з приводу його незаконного призначення.

Попередній глава Нацбанку Сергій Арбузов наприкінці грудня був призначений першим віце-прем'єр-міністром.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.