НОВИНИ

В опозиції вважають, що рівень девальвації гривні залежатиме від позики МВФ

Народний депутат від ВО «Батьківщина» Андрій Пишний упевнений у девальвації гривні. Про це він сказав під час панельної дискусії «Валютна безпека України», що відбулася 24 січня у книгарні «Є».

«Девальвація буде. У мене навіть немає стриманого оптимізму в цьому питанні», - заявив він.

«Стримувати девальвацію. Чи потрібно? Я б поставив питання по-іншому: а що, є за рахунок чого? Чи є притік прямих іноземних інвестицій в Україну, які формують, по суті, джерела наповнення золотовалютного резерву? Чи може є працююча економіка? Чи може є конкурентоздатність? Немає на сьогоднішній день, а отже немає вибору», - сказав депутат.

«Єдине питання, наскільки глибокою вона буде, наскільки відчутною вона буде для українських громадян. Тому що в першу чергу в Україні девальвація б’є по купівельній спроможності», - зазначив Пишний.

На думку депутата, те, наскільки глибокою буде девальвація гривні, залежить від позики Міжнародного валютного фонду.

«Якщо МВФ, а я не маю насправді жодних ілюзій з цього приводу, надасть нам гроші, то і девальвація буде керовано. Якщо не надасть – ситуація буде абсолютно некерованою. До кінця року ми можемо отримати навіть 12 гривень за один американський долар», - не виключає Пишний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.