НОВИНИ

Свободівець: Великий капітал зацікавлений у девальвації гривні

Представники великого бізнесу в Україні зацікавлені у девальвації гривні. Про це сказав народний депутат від ВО «Свобода» Олександр Мирний під час панельної дискусії «Валютна безпека України», що відбулася 24 січня у книгарні «Є».

«Давайте задамо питання самі собі: чи зацікавлений великий капітал у девальвації гривні? Однозначно зацікавлений. Тому що жодна людина, яка коштує більше мільярда доларів в Україні, вона ці гроші заробляє або на експорті, або на тому, що, як кажуть, «пилять» бюджет або будь-який інший чинник, але не на внутрішньому ринку», - заявив свободівець.

Він розповів, що «спеціально цікавився і не зміг знайти жодного прізвища людини, яка би дійсно заробляла на внутрішньому ринку мільярди».

«За виключенням аграрного сектору, але, скажемо так, так дуже специфічні гроші. У нас мільярдерами в аграрному секторі стали люди, які мали необмежений доступ до бюджету і завдяки бюджету стали мільярдерами. Будемо називати речі своїми іменами», - сказав Мирний.

Він навів для прикладу агропромисловий сектор. «Де працює колишній міністр аграрної політики Юрій Мельник - у «Миронівському хлібопродукті». Тобто коло замикається. І дуже швидко. Несподівано для всіх «Миронівський хлібопродукт» спочатку зі збиткового підприємства перетворився на монстра, який стає монополістом на ринку, починає жити за своїми внутрішніми правилами і починає душити всіх, хто є навколо», - зазначив свободівець і додав: «У нас не розвинутий внутрішній ринок».

«У нас офіційно є дефляція. Про що це каже? Про те, що у нас катастрофічно падає купівельна спроможність населення, що люди не можуть собі дозволити в цьому році купити більше, ніж вони купувати в попередньому. Відповідно навіть при тому убогому (вибачте мені за це слово) виробництві виявляється у нас товарів більше, ніж ринок може спожити, відповідно ціни на них падають», - заявив Мирний.

За його словами, це тягне за собою скорочення робочих місць, скорочення зарплати, намагання населення зекономити на всьому, на чому можна. «І далі, коли люди починають боятися того, що відбувається, вони починають тікати  у валюту. Все - далі ми повинні якимось чином залучити ці гроші в економіку. За різними оцінками, до 200 млрд доларів знаходиться на руках у населення», - зазначив свободівець.

Мирний наголошує, що «система, яка продукую корупцію, зацікавлена в тому, щоб економіка не працювала, щоб не було прозорих правил гри». «Бо якщо є прозорі правила гри, економіка працює, тоді немає корупційної складової. Тоді чиновник просто виконує свою функцію», - заявив він.

«Ті гроші, які даються і беруться у вигляді хабарів, вони не вкладаються в економіку. Вони, як правило, конвертуються і намагаються звідси вивезтись», - додав депутат. 

Із тим, що власникам великого капіталу вигідна девальвація, погодився політолог Олександр Крамар.

«Абсолютно правильно, що великому українському бізнесу, переважно експортно орієнтованому, у значній мірі вигідна девальвація», - заявив він.

«У значній мірі це вигідно структурам Ріната Ахметова, тому що в цьому році вся українська металургія спожила тільки 4 млрд кубів імпортного природного газу. І подорожчання, яке відбудеться для споживання у металургії, буде не таким значним, як зростання прибутків від експорту металу. Натомість вони зможуть заощадити на внутрішніх видатках, починаючи від зарплат», - зазначив експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.