НОВИНИ

Лановий: повернути довіру до гривні може лише зняття всіх перепон для її вільної конвертації

Повернути довіру населення до гривні може лише зняття усіх обмежень стосовно її конвертації. Про це сказав доктор економічних наук, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий під час панельної дискусії «Валютна безпека України», що відбулася 24 січня у книгарні «Є».

Експерт заявив, що довіра громадян до грошової одиниці буде «лише тоді, коли не буде ніяких перепон для вільної конвертації гривні в долари і назад».

«Без будь-яких платежів, без будь-яких умов, без будь-яких обмежень, без будь-яких обмежень для банків чи суб’єктів, що вони не можуть кредити надавати в доларах», - пояснює він.

«Будь-які обмеження, які вводяться в країні щодо обігу долара приводять до того, що люди не довіряють гривні. Люди розуміють, що ось це дерев’яна валюта, а ось це дійсно вільна валюта. І якщо вона (гривня – Ред.) не конвертується, то що ж ви мені дерево підсовуєте – це я на такому побутовому рівні говорю», - сказав Лановий.

«Тільки це є способом довіри до власної грошової одиниці. Іншого способу не буде. І поки в нас застосовується все більше обмежень, бар’єрів, заборон, адміністративних заходів щодо обігу і обміну іноземної валюти, до тих пір у нас буде падати довіра. Люди будуть викупати долари: ви нам розказуйте казки, а ми будемо в доларах тримати свої заощадження», - зазначив екосперт.

«Це величезна втрата для нашої грошової системи», - наголосив експерт.

Нагадаємо, у 2012 році українці купили іноземної валюти на суму в $10,2 млрд, а продали - на $15,058 млрд, що на 20% та 18% відповідно нижче торішніх показників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.