НОВИНИ

Експерт: В Україні - хронічний дефіцит валюти

Українській валюті ближчим часом загрожує девальвація. Про це заявив економіст Любомир Шавалюк під час панельної дискусії «Валютна безпека України», яка відбулася 24 січня у книгарні «Є».

Пан Шавалюк закорема відзначив, що «дефіцит валюти у нас хронічний». «Через наявність цього дефіциту темпи зростання боргів вже настільки високі, що це пряма загроза суверенітету держави. Це величезна проблема, яку стратегічно треба розв’язувати», - наголошує експерт.

Також він акцентує на тому, що «наявний валютний дисбаланс так чи інакше регулярно повторює валютні кризи, мається на увазі, які закінчуються девальвацією».

«Поки що у нас девальвації немає, але очікується. Зверніть увагу, як і в 2008, 1998 роках уряд показує впевненість і спокійність, говорить, що нібито ситуація під контролем, а коли відбувається девальвація Нацбанк стає осторонь і не діє. У 2008-му, якщо ви пам’ятаєте, Нацбанк три місяці дивився на міжбанківський валютний ринок і чекав, а де ж той рівень, до якого дійде курс», - нагадує Шавалюк.

«Тобто можна чекати такого розвитку подій і цього разу. Тобто, будуть тримати доти, поки не рване», - додав він.

«Для того, щоб ці дисбаланси нівелювати, потрібні структурні реформи», - наголосив економіст.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.