НОВИНИ

Експерт: Адміністративними заходами влада довіру до гривні не відновить

Владі не вдасться адміністративними методами повернути довіру населення до гривні. Про це заявив економіст Любомир Шавалюк під час панельної дискусії «Валютна безпека України», яка відбулася у книгарні «Є».

«Населення не довіряє гривні. Якщо у 1996 році покласти 100 гривень на депозит і протримати до кінця 2012 року, то можна було отримати 850 гривень. Якщо покласти на депозит цю суму в доларах, то ми б отримали 1400 гривень. Ви бачите, що різниця у відсоткових ставках не закладає ризиків девальвації. І оскільки люди не мають часу на прогнозування, то просто купують долар і таким чином тримають свої заощадження», - каже Шавалюк.

«У результаті доларизація економіки дуже висока. Половина депозитів у валюті. Витік готівкової валюти з банківської системи дуже великий і лише частина цієї валюти повертається назад в банки. Все решта іде на тіньовий імпорт або експорт капіталу - вивозиться в кейсах за кордон», - зазначив він.

«Зрозуміло, що за такої ситуації люди, які мають гроші, не довіряють гривні. Вони таким чином убезпечують свої заощадження», - каже економіст.

За його словами, «цілеспрямована робота повинна проводитися постійно».

«Адміністративними заходами ніхто довіри до гривні не відновить. Відповідно ті заощадження, які робляться у валюті, на економіку не працюватимуть», - наголосив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.