НОВИНИ

Експерт: кожна валютна криза відкидає Україну на 4-5 років назад

Відновлення після валютної кризи в Україні триває близько 5 років. Про це сказав економіст Любомир Шавалюк під час дискусії «Валютна безпека України» у книгарні «Є»

«Нас кожна валютна криза кожні 10 років, скажімо так, відкидає на 4-5 років назад. От таким чином ми розвиваємося», - сказав Шавалюк.

Експерт зазначив, що основними наслідками валютних криз є: зубожіння населення, криза банківської системи, недовіра до гривні та доларизація економіки.

«Щодо зубожіння населення - після девальвації середня зарплата у валютному вираженні падає удвічі», - зазначив економіст.

«Оскільки частина товарів у внутрішніх цінах, а внутрішні ціни не відразу відіграють, то падає товарообіг, але він падає менше ніж зарплати в доларах», - додав він.

«Для відновлення товарообігу потрібно 3-4 роки, і 5-6 років - для відновлення рівня доларових зарплат», - сказав Шавалюк.

Чотири ключові причини валютних криз - структура імпорту, експорту, прямі іноземні інвестиції і зовнішній борг. Вони визначають щонайменше 80% проблеми, зазначив експерт.

Читайте також: Вичерпуючи запас міцності: у банківській системі може статись колапс

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.