НОВИНИ

The Economist: врятувати Грузію від авторитаризму зможе ефективне громадянське суспільство

Громадяни Грузії бояться брати участь у суспільному житті та відкрито обговорювати державну політику тим самим не накладаючи жодних обмежень на дії влади. Про це пише The Economist.

«Новий уряд все ще може піти шляхом попередніх кабінетів Грузії. Рейтинги його підтримки з часом будуть лише знижуватись, призводячи до того, що автори (статті в Journal of Democracy – Ред.) називають спокусою «замінити зниження популярності державною владою і грошима Іванішвілі». Щоб цьому запобігти Грузії необхідно більше контролю над державною владою в формі політичної опозиції і громадянського суспільства.

Для цього потрібні великі зміни. Як зазначають автори нещодавнього дослідження аналітичного центру Chatham House, громадянське суспільство Грузії наразі занадто слабке, щоб впливати на політику. Громадяни не беруть участь в дискусіях щодо державної політики, а громадські організації – найменш зрозумілі публічні організації. Результатом є «НГО-кратія», за якої інтелектуали та експерти з Тбілісі більше спілкуються «з посольствами та західними фондами», ніж зі звичайними громадянами. Грузинські НГО занадто часто є лише «пасивними споживачами грантів на демократичний розвиток замість того, щоб сприяти демократичним змінам», - йдеться в статті.

Видання також визначає, чому така ситуація склалась.

«Частиною проблеми є самі іноземні донори, які повинні витрачати свої гроші більш мудро. Частково ж у цьому винні самі грузини. Якщо вони хочуть справжню демократію, прозорість і особисту свободу, то повинні долучатися до дебатів та будувати систему соціальної довіри. Втім, як свідчать опитування, лише небагато громадян Грузії можуть спокійно говорити про політику поза межами свого будинку. Потрібні будуть роки, щоб це змінилось. Зараз же грузинське суспільне життя вселяє більше страху і огиди, ніж любові», - пише The Economist. 

Читайте також: Політичний реванш по-грузинськи. Сто днів команди Бідзіни Іванішвілі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.