НОВИНИ

Кримські татари шукають захисту від кримської влади в Туреччині

Лідер кримськотатарського меджлісу Мустафа Джемілєв просить Туреччину прийняти програму будівництва або викупу для репатріантів тисячі квартир або індивідуальних будинків у Криму. Про це Джемілєв сказав минулого тижня в Туреччині під час зустрічі з президентом країни Абдулла Гюлем, повідомили 24 січня УНІАН у прес-службі меджлісу.

Зокрема Джемілєв передав Гюлю листа з переліком найбільш актуальних проблем кримськотатарського народу.

 

Крім того, зустрічаючись із державним міністром Туреччини Фаруком Челиком, лідер меджлісу звернув його увагу на необхідність швидкого будівництва «значного числа загальноосвітніх шкіл із навчанням рідною мовою, гуртожитків для студентів, дитячих садків, а також житла для репатріантів». Турецький міністр запевнив, що протягом 2011 року докладе зусилля для початку будівництва в Криму хоча б двох нових шкіл.

 

Крім цього, під час зустрічі з президентом об`єднання турецьких торгових палат і товарних бірж Туреччини Рифатом Хисарджиклиоглу Джемілєв звернувся до нього з проханням надати допомогу в будівництві комплексу об`єктів для Кримського індустріально-педагогічного університету (гуртожиток, спортклуб, бібліотека тощо), кошторисна вартість яких становить близько $17 млн, а також передав ескізні проекти комплексу.

 

«Хисарджиклиоглу обіцяв переговорити на цю тему з окремими турецькими фондами й будівельними фірмами», - повідомила прес-служба меджлісу.

 

Джемілєв також зустрівся в Туреччині з президентом Парламентської асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу і розповів йому про публічні заяви прем`єра Криму Василя Джарти з приводу самобудів кримських татар.

 

«Чавушоглу сказав, що вельми стурбований розвитком подій у Криму й найближчим часом постарається направити зі Страсбурга комісію ПАРЄ у складі депутатів, які здійснюють моніторинг виконання Україною взятих на себе перед Радою Європи зобов`язань», - сказано в повідомленні.

 

Як повідомлялося, нещодавно Джарти в ефірі одного з телеканалів заявив, що підготував лист до Джемілєва з вимогою звільнити самовільно захоплені землі. Після цього лідер Меджлісу в інтерв’ю ряду ЗМІ заявив, що хай Джарти звертається з такою пропозицією до оновленої Ради представників кримських татар при Президенті України, в якій більшість складають татари з опозиційних Меджлісу організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги