НОВИНИ

  ▪   Алла Лазарева

Рада Європи готується оголосити Тимошенко політичним в’язнем

Донька колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Євгенія 23 січня зустрілася з Генеральним Секретарем Ради Європи Турбйорном Яґландом, з головою Парламентської Асамблеї РЄ Жаном-Клодом Міньйоном, з представниками Комітету з запобігання тортур та членами парламентської фракції Європейської народної партії, до якої входять, зокрема, і депутати БЮТ. Про це повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

Під час зустрічей із західними політиками Євгенія Тимошенко пояснила, що, на її думку, існує очевидна загроза, що із конкурентних міркувань нинішня влада постарається за будь-яку ціну засудити Юлію Тимошенко до довічного ув’язнення.

«Моя мама - сильна людина. Але її намагаються виснажити та фізично знищити», - зазначила Євгенія Тимошенко.

Турбйорн Яґланд, дізнавшись, що Тимошенко по суті позбавляють права на адвокатський захист та людську підтримку, зазначив, що сподівається порадитися з іншими колегами з міжнародних структур, щоби скоординувати дії на підтримку Юлії Володимирівни.

Він також висловив припущення, що на наступній сесії Тимошенко, можливо, буде визнано політичним в’язнем на рівні Ради Європи.

Голова ПАРЄ Жан-Клод Міньйон повідомив, що давно подав запит, щоби відвідати в ув’язненні Юлію Тимошенко, але досі не має дат можливого візиту від української влади.

Євгенія Тимошенко в розмові з кореспондентом Тиждень.ua пояснила, що схоже «маму намагаються повільно вбити».

«Перед від’їздом я декілька годин провела у лікарні, домагаючись побачення з нею. Мені так і не дозволили побачення, я лише змогла поговорити з мамою телефоном», - розповіла донька Тимошенко.

Вона також повідомила, що члени Комітету з запобігання тортурам, які в грудні відвідували Україну та бачили умови, в яких утримується колишній прем’єр, пообіцяли детально викласти побачене у звіті, який нададуть українському урядові в березні.

У розмові з Тиждень.ua один з депутатів-народників зазначив, що, якщо нічого не зміниться на краще, наступної сесії фракція домагатиметься офіційного статусу політичного в’язня для Юлії Тимошенко.

Як повідомлялося, раніше глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський повідомив, що під час саміту Україна-ЄС, запланованого на 25 лютого у Брюсселі, буде обговорено питання щодо екс-прем’єра Юлії Тимошенко та інших справ вибіркового правосуддя в Україні.

Нагадаємо, 18 січня Генеральна прокуратура заявила, що завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена  Щербаня у 1996 році. Тимошенко було «вручено підозру» в організації цього злочину.

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що нові обвинувачення буде неважко спростувати в міжнародних судах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.