НОВИНИ

Названо лауреатів премії імені Якова Гальчевського

До Дня Соборності України громадський комітет премії імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» назвав цьогорічних лауреатів, серед яких народний депутат Олесь Доній, письменники Михайло Слабошпицький та Петро Воробей, видавці брати Капранови, історик Володимир В’ятрович, публіцист Ігор Лосєв, громадських діяч Олег Демчук та підприємець Тарас Демкура. Про це повідомили в Національній спілці письменників.

Відтак у номінації «Політик» лауреатом став народний депутат  Олесь Доній. 

Номінацію «За літературну діяльність»  отримали письменники Михайло Слабошпицький та Петро Воробей, «За видавничу діяльність та популяризацію української книжки»    - письменники та видавці брати Віталій та Дмитро Капранови.

Історик Володимир В’ятрович став лауреатом у номінації «За науково-дослідницьку діяльність», публіцист та  філософ Ігор Лосєв  - у номінації «За публіцистичну діяльність»,

Також лауреатами стали голова координаційної ради громадсько-політичного об’єднання «Гідність» з Кам’янця-Подільського Олег Демчук  -  у номінації«Громадський діяч»,  та тернопільський підприємець Тарас Демкура, який з власної ініціативи профінансував  фотоальбом «Таїна Пінзеля» та допоміг у представленні творів  скульптора у Франції,   - у номінації «За відродження традицій національного меценатства» .

Як розповів  голова комітету Богдан Теленько, усіх номінантів як цьогорічних, так і колишніх, об’єднує прагнення утверджувати українську ідею доступними їм способами і можливостями.  «Усі вони – справжні патріоти і наша спроба заохотити їх лауреатством премії «За подвижництво у державотворенні» – це лише дещиця того, як повинна шанувати цих людей українська спільнота», - сказав Теленько.

Як відомо, першими лауреатами Премії імені Гальчевського  у 1995 році стали Левко Лук’яненко та Іван Коляска. Нині  кількість лауреатів перевищує шістдесят осіб. Рішення щодо присудження Премії виноситься шляхом рейтингового опитування лауреатів попередніх років. З 2003-го Премія імені Якова Гальчевського має статус загальнонаціональної.  

Фундаторами Премії 15 років тому стали представники Хмельницької обласної організації Української республіканської партії та редколегія партійної газети «Час». Пізніше шефство над Премією взяло культурологічне Товариство Якова Гальчевського, засноване ініціатором вручення Премії, Богданом Теленьком. 

Отаман Яків Гальчевський (повстанське псевдо — Орел, Орлик, Войнаровський) - полковник армії УНР, останній командувач повстанських сил Правобережної України у 1922 році.

Нагадаємо, 14 січня у Києві вручили премію імені Василя Стуса. Її лауреатами стали засновник Харківської правозахисної групи Євген Захаров, київська поетеса Ірина Жиленко та історик Володимир В’ятрович зі Львова.