НОВИНИ

На Тернопільщині розгорнули 777-метрову синьо-жовту стрічку

На Тернопільщині у Зборові з нагоди Дня Соборності і Свободи України півтисячі людей розтягнули 777-метрову синьо-жовту стрічку.

Як розповів ініціатор акції, співголова районних організацій «Просвіта» та Молодіжний націоналістичний конгрес Василь Мудло, загалом стрічку тримали близько 550 людей.

«Спочатку ми планували з нагоди Дня злуки організувати живий ланцюг, але потім у мене виникла ідея, щоб кожен учасник ланцюга мав синьо-жовту стрічку. А згодом ми вирішили, що як символ єднання використати довжелезну стрічку. Замовили в Києві окремо сині і жовті стрічки, потім активістки нашої організації на машинці кілька днів зшивали їх докупи», – розповів Мудло, додавши, що після завершення заходу стрічку розрізали на частини і роздали на згадку всім учасникам.

Також у Тернополі з нагоди Дня Соборності та Свободи України близько 100 молодих людей виклали "живиий"  герб та контури карти України на набережній Тернопільського ставу.

У Києві кілька сотень молодих людей утворили живий ланцюг на мосту Патона.

Читайте також: Лід, милиці та пісні: кияни об'єднали береги Дніпра на честь Дня Соборності

30 грудня 2011 року президент Віктор Янукович своїм указом встановив, що 22 січня держава відзначатиме День Соборності та Свободи України, об’єднавши традиційний День Соборності та День Свободи, який із 2005 року відзначався 22 листопада, у день початку Помаранчевої революції.

Акт возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки  було проголошено на Софіївській площі у Києві 22 січня 1919 року. Офіційно в Україні День Соборності відзначався з 1999 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.