НОВИНИ

Немирю чекають на допит в Генпрокуратурі

Депутат фракції "Батьківщина" Григорій Немиря у вівторок знову піде на допит у слідче управління Генеральної прокуратури.

"Сьогодні в черговий раз я маю прибути на допит до Генеральної прокуратури", - сказав Немиря на прес-конференції у вівторок у Києві.

За його словами, на ім'я керівництва Верховної Ради надійшов лист за підписом керівника Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури, який супроводжувався відповідним порядком про виклик на допит.

Депутат повідомив, що такий лист на ім'я керівництва парламенту надходить вже не вперше.

Відповідаючи на уточнююче запитання, з якого приводу його викликають на допит, Немиря процитував текст відповідного листа:

"У провадженні Головуправління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури України перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 21 листопада 2012 року, за фактом скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 358, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 213, ч . 3 ст. 159 Кримінального кодексу України".

Немиря також повідомив, що 28-29 січня планує відвідати Брюссель для проведення зустрічі із представниками Європейської комісії і Європейського парламенту, як голова Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради.

У той же час у своєму виступі раніше, розповідаючи про те, що у відношенні його ведеться кримінальне розслідування й він ходить на допити в Генеральну прокуратуру, Немиря згадав, що в рамках розслідування цієї справи в нього "був незаконно відібраний паспорт".

Нагадаємо, 19 грудня заступника голови партії "Батьківщина" Григорія Немирю допитали в Генеральній прокуратурі щодо фінансування діяльності партії з-за кордону. Перед цим перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін звинуватив Немирю в ухилянні від допитів.

Генеральна прокуратура розпочала перевірку джерел фінансування виборчих кампаній партії "Батьківщина" в 2007-2010 роках. У ГПУ підозрюють, що партія незаконно отримала близько $100 млн від офшорних кампаній. Приводом для початку розслідування послужили документи, згідно з якими партія фінансувалася з рахунків офшорних компаній.

У "Батьківщині" фінансування з офшорних фірм заперечують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.