НОВИНИ

У Азарова пропонують стягувати податок з власників дорогих автомобілів і яхт

Мiнiстерство фiнансiв пропонує зобов'язати фiзичних осiб платити щорiчний податок на дорогi легковi автомобiлi та мотоцикли, а також яхти й лiтаки.

Вiдповiдна iнiцiатива мiститься в проектi закону "Про внесення змiн до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства та предметiв розкошi", розробленому Мiнфiном i оприлюдненому на його сайтi.

Iдеться, зокрема, про стягнення з власникiв легкових автомобiлiв податку в розмiрi 2% вiд оцiночної вартостi транспортного засобу не старше 5 рокiв з двигуном об'ємом понад 3,99 л i вартiстю понад 450 розмiрiв мiнiмальних заробiтних плат (мзп, 1,147 тис. грн) i мотоциклiв з об'ємом цилiндра двигуна понад 995 куб. см вартiстю понад 150 розмiрiв мзп. При цьому для автомобiлiв i мотоциклів віком вiд 3 до 5 рокiв, застосовується знижувальний коефiцiєнт 0,5 (тобто сума податку зменшується вдвiчi).

У документi зазначається, що сума податку, розрахованого за цiєю ставкою i зменшена на суму документально пiдтверджених витрат на оцiночну дiяльнiсть, не повинна бути менша за суму податку, розрахованого за ставкою 20% мзп за 100 куб. см об'єму цилiндра двигуна.

Водночас Мiнфiн пропонує у 2014 роцi базою оподаткування автомобiлiв i мотоциклiв не старше 5 рокiв вважати тiльки об'єм цилiндра двигуна.

Водночас, згiдно з документом, з власникiв суден (яхт та iнших плавзасобiв для дозвiлля та спорту) не старше 20 рокiв з двигуном потужнiстю понад 75 кВт також пропонується стягувати податок у розмiрi 2% оцiночної вартостi, а лiтакiв i вертольотiв, зареєстрованих у Держреєстрi цивiльних повiтряних суден України, - 1%.

Податковi зобов'язання власники автомобiлiв, мотоциклiв, яхт i повiтряних суден визначатимуть самостiйно в рiчнiй декларацiї про майновий стан i доходи.

Крiм того, Мiнфiн пропонує стягувати з фiзосiб одноразовий податок у розмiрi 10% вартостi в разi придбання або ввезення в Україну виробiв iз дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного та напiвдорогоцiнного камiння; годинникiв, мобiльних телефонiв i зброї вартiстю понад 20 розмiрiв мзп.

Аналогiчним податком пропонується оподатковувати взуття, вироби з хутра, шкiри, килимовi, швейнi, текстильнi та дерев'янi вироби, а також предмети мистецтва, колекцiонування та антикварiату вартiстю понад 30 розмiрiв мінімальної заробітної плати.

Як повідомлялось, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який набув чинності з 1 січня 2013 року, може бути замінений на податок на багатство і предмети розкоші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.