НОВИНИ

Ющенко може піти з "Нашої України"

У партії "Наша Україна" готуються до з'їзду, результатом якого може стати відставка її голови Віктора Ющенка. У керівництві зріє невдоволення його політикою, результатом якої став скромний результат на парламентських виборах 2012 року - 1,1%.

Як пише газета «Коммерсанть-Украина», перша хвиля невдоволення політикою голови партії "Наша Україна" (НУ), третього президента Віктора Ющенка пройшла на зборах її регіональних лідерів, які відбулися на минулому тижні.

"На думку виступаючих, він (Віктор Ющенко – Ред.) не виконав своїх передвиборчих зобов'язань перед партією і повинен скласти з себе обов'язки лідера", - написав у соціальній мережі Facebook глава київської міської організації НУ Андрій Ніцой.

Продовжити розмову "про майбутнє партії" політрада планує 26 січня. За словами голови політради Сергія Бондарчука, одним з основних питань на порядку денному буде визначення дати з'їзду партії:

"Наша Україна" переживає непрості часи. Ми розуміємо, що отриманий на парламентських виборах результат - 1,11% - пов'язаний з втратою довіри до партії , тому ми змушені будемо провести певний аналіз і зробити висновки про причини події. Саме на цих двох серйозних зборах ми будемо вирішувати, що будемо робити з "Нашою Україною" далі".

Заступник голови політради НУ Микола Оніщук уточнив, що ніякої надзвичайності в майбутньому з'їзді не буде: "Саме на засіданні політради 26 січня буде визначатися порядок денний з'їзду, і питання, яке стосувалося б ліквідації або реорганізації партії, президію НУ поки не подавав".

У той час як члени політради будують плани про майбутнє "Нашої України", в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Віктор Ющенко вирішив створити нову партію. Як повідомив керівник Інституту політичних, соціологічних і маркетингових досліджень Володимир Бондаренко, у всіх областях України вже ведеться збір підписів за створення нової політичної сили. При цьому він уточнив, що "партія "Наша Україна" відсторонена від цього процесу": "Нову партію створюють на основі громадської організації "Ми - українці", яку курував Петро Ющенко в період президентства свого брата Віктора Ющенка. Ребрендинг НУ вже кілька разів робили, але нічого з цього не вийшло. У політичному світі часто йдуть по шляху створення нової партії, ось команда Віктора Ющенка це і робить".

Дізнатися про політичні плани пана Ющенка не вдалося - його прес-секретар Ірина Ванникова не відповідала на телефонні дзвінки.

Втім, президент аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов вважає, що шанси на повернення НУ до активного політичного життя з Віктором Ющенком чи без нього близькі до нуля: "Результат минулих парламентських виборів чесно показав, в якому стані знаходяться партія і сам Віктор Ющенко".

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов заявив, що не бачить майбутнього і у можливій новій партії пана Ющенка.

"Він вже особистість з історії, а не персона з реальної політики, - вважає політолог. - Будь-якому екс-президенту дуже важко повернутися в актуальне політичне життя - Леонідові Кравчуку, Леонідові Кучмі".

Колишній член політради НУ Лілія Григорович, яка вийшла з партії відразу після парламентських виборів, зазначила, що при бажанні Ющенка приватизувати партію і зробити себе єдиним рупором її ідей нічого не буде: "Просто це буде партія не соратників, а абсолютно відданих і слухняних людей Віктора Ющенка з єдиним лідером".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.