НОВИНИ

МВФ виділить Польщі кредит у $33,8 млрд

Рада директорів МВФ схвалила виділення Польщі кредиту в розмірі $33,8 млрд строком на 2 роки в рамках "гнучкої кредитної лінії", відкритої фондом у березні 2009 року для підтримки економік нужденних країн. Про це повідомили в міжнародній фінансовій організації.

Особливість "гнучких" кредитів полягає в тому, що країна-одержувач не зобов'язана відразу використовувати всю суму кредиту, а може витрачати її по частинах по мірі необхідності.

Польська влада заявили, що розглядає даний кредит як свого роду подушку безпеки і поки не збираються вдаватися до нього.

Хоча економічні основи Польщі є міцними, ключовою проблемою для неї залишаються підвищені ризики для платіжного балансу, заявив перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон. За його словами, "складні умови (економічного) зростання також можуть зробити країну більш вразливою перед зовнішніми потрясіннями".

Як вважає Ліптон, виділення нового кредиту "зміцнить захист Польщі від підвищених зовнішніх ризиків, допоможе зберегти довіру ринку і підтримає загальну макроекономічну стратегію влади".

"Гнучка кредитна лінія" відкрита Міжнародним валютним фондом для підтримки країн, що мають великий потенціал розвитку і з добре керованою економікою.

Як відомо, МВФ схвалив новий транш кредитів Греції в обсязі €3,24 млрд. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.