НОВИНИ

У світі щороку витрачають $1,4 трлн на науково-дослідницьку роботу

На науково-дослідницьку і конструкторську роботу уряди, університети і компанії разом витрачають близько $1,4 трлн на рік, що більше, ніж будь-коли раніше. Водночас за останній час ніхто так і не спромігся на винахід, який за корисністю принаймні наполовину можна порівняти із такими відкриттями як паровоз, радіомовлення, телеграф, ПК тощо. Про це йдеться у статті The Economist, яка опублікована у черговому числі «Українського тижня».

Видання відзначає, що нинішній науці не вдалося сягнути таких самих висот, і саме тому дедалі більше мислителів заявляють, що темпи інновацій сповільнилися.

«Що цікаво – до числа песимістів входять не лише науковці на кшталт американського економіста Роберта Ґордона, який запропонував «туалетний тест» на цінність винаходів, а й підприємці, наприклад, венчурний капіталіст і один із перших інвесторів Facebook Пітер Тіль. Якщо рацію мають песимісти, то це дуже багато про що свідчить. Економіка може генерувати зростання шляхом нарощування складових: більше працівників, інвестицій, освіти. Але стійке збільшення випуску продукції на особу, необхідне для підвищення рівня доходів і добробуту, вимагає ефективнішого використання наявних ресурсів, інакше кажучи, інновацій. Якщо темпи інновацій і їхнього поширення сповільнюватимуться, то за інших незмінних умов те саме відбуватиметься й зі зростанням», – йдеться у статті.

Більше про це читайте у матеріалі «Основне питання інновації» у № 3 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.