НОВИНИ

Французький філософ: ЄС став нагадувати технократичну карикатуру

Європейському Союзу так бракує справжньої демократії, що він став нагадувати технократичну карикатуру. Таку думку в інтерв’ю «Українському тижню» висловив відомий французький політичний філософ Флоран Ґенар.

«Європейський Союз завжди мав якесь тло, котре можна визначити як мораль: захист індивідуальних прав, прив’язку до демократії, захист громадських свобод, а може, і як ідею соціального правосуддя», – відзначив Ґенар. На його думку, це ті цінності, які сьогодні ЄС має захищати, які має наново утверджувати в країнах-членах, а також у тих, які прагнуть інтегруватися до євроспільноти.

«Не треба, щоб він губив своє початкове натхнення, за допомогою якого було гарантовано тривалий мир на континенті, де можуть тріумфувати демократичні цінності. Спільний ринок, єдина валюта, всі економічні нововведення є надзвичайно важливими, але хотілося б, щоб Євросоюз став чимось більшим: тим, що дає політичну надію, об’єднанням певних держав навколо сильних політичних понять, таких як свобода й рівність. ЄС дуже потерпає від економічної та політичної кризи, все неспростовно свідчить: йому до такої міри бракує справжньої демократії, що він став нагадувати технократичну карикатуру», – вважає французький експерт.

За його словами, громадяни країн об’єднаної Європи віддаляються від власних інституцій, які, на їхній погляд, не мають нічого спільного з реальністю. «Знайти політичний зміст, завдяки якому ЄС пришвидшив би вирішення економічних питань, означало б піднести ті цінності й нагадати, що його кордони окреслюють простір, де вони є основоположними», – сказав Ґенар.

Повний текст інтерв’ю з доктором філософії Флораном Ґенаром читайте у № 3 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.