НОВИНИ

ЄС підтримав дії Франції в Малі

Уряди всіх країн Євросоюзу підтримали військову операцію Франції в Малі. ЄС також ухвалив рішення про організацію місії для тренування малійської армії. Таким є результат надзвичайного засідання міністрів закордонних справ ЄС щодо ситуації в Малі 17 січня.

Голови зовнішньополітичних відомств ЄС призначили генерала Франсуа Лекуантра командувачем навчальної місії Євросоюзу в Малі. Генералу доручено завершити підготовку місії принаймні до середини лютого.  

Окрім того, ЄС прийняв рішення виділити 50 млн євро допомоги військам країн-членів Економічного співтовариства держав Західної Африки.Як підкреслюється в документі, виділені кошти не будуть направлятися на вирішення бойових завдань.

Умовою для виділення допомоги є надання урядом Малі плану дій щодо відновлення порядку в країні.

Очікується, що в  операції в Малі загалом візьмуть участь 3,3 тис. військовослужбовців з країн-членів співтовариства держав Західної Африки.

Як відомо, ситуація в Малі загострилася, коли пов'язані з "Аль-Каїдою" ісламісти з півночі почали наступ на південь країни з метою взяти всю територію під свій контроль.

11 січня, на прохання уряду Малі, у центральній частині країни було розгорнуто військовий контингент Франції, щоби допомогти у протидії місцевим радикальним ісламістським угрупованням.

16 січня у захоплене бойовиками місто Діабло висунулась колона із 30 французьких бронетранспортерів, а підрозділи французького спецназу почали наземну операцію проти ісламістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.