НОВИНИ

Герман обіцяє подати цікаві поправки до мовного закону

Депутат від Партії регіонів Ганна Герман обіцяє довести до логічного завершення внесення змін до закону "Про засади державної мовної політики" та подати до ВР "цікаві та радикальні поправки" до нього. Про це вона заявила в ефірі "5 каналу" 17 січня.

Герман нагадала, що за дорученням президента при Кабінеті міністрів була створена робоча група щодо внесення змін до мовного закону. "Ми виробили дуже цікаві поправки. Дуже радикальні поправки до цього закону. Днями я отримала наказ від членів робочої групи, оскільки я тепер член парламенту, щоб я подала, якщо Кабмін не подасть, ці поправки, цей законопроект на розгляд Верховної Ради", - сказала Герман.

Політик також розповіла, що пропонувала зафіксувати відсоток населення, який говорить регіональною мовою на рівні  20%,  однак робоча група "зійшлася на 30%". 

Разом з тим Герман вказала, що законопроект дозволить підсилити "статус української мови, як державної".

Відповідаючи на питання, чи повинні будуть місцеві і районні ради відмінити свої постанови про регіональні мови, депутат зазначила: "Самоврядування повинне дослуховуватися до законів держави. І я думаю, що вони це зроблять добровільно".

Нагадаємо,  3 липня 2012 року Верховна Рада ухвалила закон "Про засади державної мовної політики", який викликав хвилю протестів по всій Україні.

Закон, що набув чинності 10 серпня 2012 року,  дозволяє використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, якою в цьому регіоні розмовляє не менш як 10% жителів.

Читайте також: Мовний закон в дії: російської стало більше у рекламі, а української менше – у радіоефірі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.