НОВИНИ

У Нідерландах знайшли мертвим учасника "Маршу мільйонів"

Член незареєстрованої партії «Інша Росія» Алєксандр Долматов, який брав участь у акції протесту російської опозиції на Болотній площі у Москві 6 травня 2012 року, наклав на себе руки в Нідерландах, де намагався отримати політичний притулок. Про це повідомив керівник міжнародної мережі у справах біженців "United" Герт Атес, посилаючись на адвоката Долматова - Марка Вінгаардена.

Посольство Росії в Нідерландах підтвердило факт смерті Алєксандра Долматова.

Як повідомили дипломати з посиланням на Службу репатріації Нідерландів, активіст вчинив самогубство.

Наразі співробітники російського консульства оформляють необхідні документи для вивезення тіла в Росію.

Раніше влада Нідерландів відмовила активісту у наданні політичного притулку. Найближчими днями мало відбутись судове засідання щодо апеляційної скарги росіянина.

Керівник міжнародної мережі у справах біженців "United" Герт Атес процитував лист адвоката, у якому сказано, що Долматов двічі намагався вчинити самогубство   13 січня. Тоді опозиціонер перебував у центрі для біженців у Амстердамі. Проте після цього його перевели до пересильного пункту у Роттердамі, звідки  Долматова ніби-то мали вислати до Росії.

Адвокат Вінгаарден підкреслив, що таке рішення влади Нідерландів він вважає незаконним, оскільки суд ще мав розглянути апеляційну скаргу Долматова на відмову у наданні політичного притулку.

"Точних обставин смерті Алєксандра Долматова ми наразі не знаємо, оскільки потрапити на територію пересильного центру дуже складно. Але схоже, що з третього разу він все ж наклав на себе руки. Мабуть, він запанікував, дізнавшись про рішення влади Нідерландів", - сказав  Атес.

Як відомо, Долматов приїхав до Амстердаму в пошуках політичного притулку влітку 2012 року після того, як у його квартирі відбулись обшуки у рамках розслідування заворушень на Болотній площі у Москві 6 травня.

Перебуваючи у Нідерландах, опозиціонер розповів, що у Росії на нього чинили психологічний тиск співробітники спецслужб. За його словами, за ним стежили, а його телефон прослуховувався.

Нагадаємо, російська опозиція провела у Москві "Марш мільйонів" на знак протесту проти повернення Владіміра Путіна до Кремля. Опозиціонери вимагали проведення дострокових виборів та політичних реформ.

Акція закінчилась численними затриманнями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.