НОВИНИ

Канадські індіанці вийшли на багатотисячні акції протесту

Тисячі канадських індіанців провели Національний день дій, протестуючи проти порушення їхніх прав урядом на чолі з прем’єр-міністром Стівеном Харпером. Вони, зокрема, паралізували на деякий час рух на чотирисмуговому мості «Амбассадор» через річку Детройт, який з’єднує Віндзор (провінція Онтаріо) з автомобільною столицею США – Детройтом.

Також індіанці перекрили рух на мості в місті Мірамічі (провінція Нью-Брансвік) і залізничні колії в околицях Вінніпега (провінція Манітоба), провели демонстрації в десятках міст, у тому числі – біля британського консульства в Торонто.

Фото: Canada indians

За словами організаторів, вони хочуть привернути увагу не тільки уряду, але і всіх канадців до індіанського руху «Ні – бездіяльності», який виник у жовтні минулого року.

«Ми не ставимо зараз перед собою мету заблокувати основні транспортні магістралі Канади. Ми проводимо протести в таких місцях, де ми будемо помітні і почуті», – заявила активістка руху Лорена Гарві-Шиплі.

Учасники руху вимагають скасувати ухвалені у грудні, з ініціативи уряду, поправки до законів, які спрощують умови продажу або здачі в оренду земель у резерваціях, а також послаблюють екологічний контроль над багатьма озерами і ріками. Індіанці звинувачують уряд Харпера в тому, що ці поправки були запропоновані без консультацій з ними, що Оттава порушує договори, підписані в другій половині 19-го – початку 20-го століть з племенами і мало що робить для покращення умов життя в резерваціях.

У свою чергу Харпер не збирається скасовувати схвалені в грудні поправки.

Як заявив його прес-секретар Ендрю Макдугал, «уряд не планує їх переглядати».

Водночас міністр фінансів Джеймс Флаерті дав зрозуміти, що зараз «вкрай небажано», щоби протести індіанців зробили негативний вплив на економіку країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.