НОВИНИ

Міністр екології каже, що сховище ядерних відходів побудують цьогоріч

Cховище для відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні буде побудовано вже в 2013 році. Про це на прес-конференції в Донецьку заявив міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

«У Чорнобильській зоні будується могильник для відпрацьованого ядерного палива. Перша черга вже готова на 95%, друга черга – на 84%... Цей могильник буде побудовано за планом у 2013 році», - сказав міністр.

Він пояснив, що могильник «матиме основні функції – це утилізація того, що залишилося на Чорнобильській атомній станції, зберігання відпрацьованого ядерного палива з діючих українських станцій.  «Це просто звичайна утилізація. Оскільки ця зона вже непридатна для життєдіяльності регіону», - додав Проскуряков.

Нагадаємо, 9 лютого 2012 року Верховна Рада дозволила будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні відчуження.

Влітку минулого року екологи виступили проти будівництва сховища ядерних відходів у Чорнобильській зоні, висловивши, зокрема, стурбованість питанням транспортування відходів до сховища й можливим забрудненням навколишнього середовища.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.