НОВИНИ

Заходи ЄС зі збільшення енергоефективності окупляться за 300 років

Проекти ЄС у галузі енергозберігання та енергоефективності у державах-членах ЄС є занадто дорогими і приносять мало користі довкіллю. Про це йдеться в новій доповіді Європейського суду аудиторів, повідомляє The EUobserver.

Розробники звіту зазначають, що гроші, витрачені на скорочення витрат енергії в державних закладах принесуть користь не раніше як за 50 років, а у деяких випадках лише за 150 років.

Аудитори встановили, що на те, щоб вигоди від енергетичної ефективності перевищили витрати на її досягнення знадобиться від 288 до 444 років.

«Країни-члени переважно використовували ці гроші на ремонти приміщень, в той час як енергоефективність була в кращому разі на другому плані», - зазначив один з авторів звіту Геральд Вогербауер

Як зазначається у дослідженні, Чехія, Італія та Литва сукупно на енергозбереження отримали найбільшу частку грошей – €1 млрд у 2011 році. В той же час ремонти та будівництва в Литві та Італії починалися без попередньої оцінки та аудиту й без врахування конкретних вимог для поліпшення ефективного використання енергії. І лише у Чехії здобуті результати задовольнили вимогам ЄС.

В той же час, як йдеться у звіті, частково у неефективному використанні коштів винна Європейська Комісія, яка не вимагає від країн-членів належно обґрунтовувати використання коштів.

Аудитори прогнозують, що за збереження нинішньої політики ЄС не вдасться досягти скорочення споживання енергії ЄС на 20% до 2020 року, а лише на 9%.

«Комісія не контролює наскільки ці заходи впливають на досягнення мети 2020 року щодо економії енергії, а також не передбачила використання цих показників в сфері енергоефективності», - йдеться у дослідженні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.