НОВИНИ

Ісландія призупиняє переговори про вступ до ЄС

Уряд Ісландії призупинило переговори про вступ до Євросоюзу напередодні намічених на 27 квітня в країні парламентських виборів, повідомила брюссельська інтернет-газета EUobserver.

Спостерігачі пов'язують це рішення з тим, що в Ісландії за підсумками майбутніх виборів можуть прийти до влади євроскептики, зазначає газета. Опитування громадської думки показують, що чинний лівоцентристський коаліційний уряд приблизно на 15 процентних пунктів відстає за популярністю від консервативної "Партії незалежності", яка виступає проти членства в Ісландії в ЄС і, з великою часткою ймовірності, має намір сформувати коаліцію з ліберальною "Прогресивної партією".

Представники інститутів Євросоюзу та уряду Ісландії відкрили в грудні 2012 року шість нових так званих "глав" переговорного досьє щодо вступу країни в ЄС. Всього вступне досьє Ісландії включає 35 "глав", з яких на сьогоднішній день відкриті переговори по 27, а завершені - по 11. Для того, щоб з країною-кандидатом був підписаний договір про вступ до ЄС, потрібно завершити переговори по всіх "главах". На цих переговорах йде звірка відповідності національного законодавства із законодавством ЄС в різних галузях, включаючи економічну і монетарну політику, правосуддя, оподаткування, енергетику, сільське господарство, рибальство тощо.

Ісландія, населення якої складає 320 тисяч людей, влітку 2010 року подала заявку на членство в ЄС після банкрутства найбільших банків країни через величезні борги, значно погіршилася ситуація в економіці.

Нагадаємо, у липні 2009 року Ісландія подала заявку про вступ до Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.