НОВИНИ

Лідери опозиції зареєстрували законопроект про кримінальну відповідальність за кнопкодавство

Лідери опозиційних фракцій внесли до Верховної Ради законопроект про введення кримінальної відповідальності за порушення порядку голосування на засіданнях парламенту. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Законопроект був зареєстрований 14 січня 2013 року.

Автори документа - лідери парламентських фракцій "Свобода" Олег Тягнибок, "Батьківщина" Арсеній Яценюк і "УДАР" Віталій Кличко.

Згідно з інформацією, законопроект № 2012 передбачає внесення змін до Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу щодо встановлення кримінальної відповідальності за порушення порядку голосування на пленарних засіданнях Верховної Ради України, Верховної Ради Криму і місцевих рад.

Текст документа поки не оприлюднений. Він перееданий на розгляд керівництву парламенту.

"Цей документ вводить кримінальну відповідальність депутатів усіх рівнів за неперсональне голосування. Для народних депутатів передбачається найбільш сувора відповідальність - позбавлення волі від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати державні посади від 3 до 5 років", - розповів газеті "Коммерсант-Украина" секретар парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя Павло Петренко ("Батьківщина").

Слід зазначити, що у відповідності зі ст. 80 Конституції народним депутатам гарантується недоторканність, вони не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної ради.

В опозиції тим часом не бачать в цьому перешкод для ухвалення законопроекту. "Питання притягнення до кримінальної відповідальності депутатів вирішується 226 голосами "за", - сказав Петренко.

За словами депутата, лідери опозиційних фракцій вимагатимуть розгляду цього документа як першочергового на початку другої сесії Ради.

Нагадаємо, опозиційні депутати з першого дня роботи новообораної Верховної Ради висунули вимоги обов’язкового персонального голосування народних депутатів. Втім, під час першої сесії Ради VII скликання журналісти і самі депутати неодноразово фіксували випадки кнопкодавства, коли депутат голосує за себе і своїх колег, відсутніх на засіданні.