НОВИНИ

The Washington Post: поведінка Путіна загрожує співпраці Росії з США

Владімір Путін тримає в руках важелі, які може використати, щоб завадити реалізації Бараком Обамою своїх зовнішньополітичних цілей. Про це йдеться у статті The Washington Post.

«Небезпечне розгортання відносин США з Росією в останні місяці свідчить про більш ніж провал намагань президента Обами під час першого строку «перезавантажити» сильно зношені двосторонні відносини. Це також загрожує основам його нинішнього зовнішньополітичного порядку денного. Від Сирії та Ірану до Північної Кореї та Афганістану президент Росії Владімір Путін тримає карти, які може використати, щоб чи то допомогти, чи то вразити політику адміністрації Обами», - йдеться в статті.

«Обамі критично потрібна допомога Росії, щоб зібрати американські війська і швидше їх вивести з закритого Афганістану. Він також прагне до співпраці з росіянами, або принаймні договору про невтручання щодо інших міжнародних справ. Втім, здається Путін має мало підстав допомагати Обамі. З часу його переобрання третій строк в якості президента минулого року, політичні акції Путіна виросли серед росіян завдяки конфронтації з Заходом і зокрема зі США. Минулорічні демократичні демонстрації розчинились, давши колишньому офіцеру КДБ повний контроль…Адміністрація Обами знала, що з Путіним буде важко мати справу, але, як зазначають експерти і посадовці, швидке погіршення відносин стало для неї несподіванкою», - пише видання.

«Справжнім викликом для Путіна і Обами наразі є відкласти проблеми щодо яких вони ніяк не можуть домовитись, такі як демократія і Сирія, і подумати щодо яких важливих питань вони можуть співпрацювати. Ймовірно, що впродовж нового терміну для обох з них кількість таких питань буде ще меншою, ніж вона була останні чотири роки», - вважає експерт з питань Росії в Council on Foreign Relations Стівен Сестановіч.

Читайте також: Путін своєю «ПРОманією» провокує другу холодну війну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.