НОВИНИ

Кожара запевняє, що орієнтація української влади не дозволяє їй відриватися від Росії

Прагнення України до зміцнення зв'язків з Європою не означає її відрив від Росії. Про це заявив український міністр закордонних справ Леонід Кожара.

"Орієнтація України на європейські норми суспільного життя ні в якому разі не означає геополітичний, економічний або культурний відрив від наших друзів, у тому числі від Російської Федерації", - сказав він, виступаючи в Чернівецькому національному університеті.

Кожара зазначив, що в такому аспекті європейська політика України "іноді турбує наших російських друзів".

"Але насправді це зовсім не так", - запевнив міністр.

У цьому зв'язку він звернув увагу, що при розходженні в підходах в європейській політиці у двох країн є і спільні інтереси на цьому напрямку. Зокрема, це діалог на тему безвізового режиму.

На думку Кожари, завдання Києва - створити основу для справжнього єднання всієї Європи.

"Рано чи пізно Росія, Україна і Європейський Союз мають стати частиною спільного ринку. Їх повинні об'єднати безвізовий режим і зона вільної торгівлі", - переконаний він.

Говорячи про інтеграційні процеси на європейському просторі, Кожара заявив, що "єдиній Європі необхідно об'єднання ресурсів і промисловості Сходу, а також фінансового і технологічного потенціалу Заходу".

"З практичної точки зору мова повинна йти про взаємодію між Митним союзом, з одного боку, і внутрішнім європейським ринком з іншого. Ці два ринки, впевнений, не є абсолютно несумісними один з одним. Рух між ними рано чи пізно повинно стати однією із загальноєвропейських задач. Сьогодні цей конкретний питання економічної політики і для України ", - сказав Кожара.

Нагадаємо, 13-14 січня у Чернівцях проходить сьоме засідання Підкомітету з міжнародного співробітництва Російсько-Української міждержавної комісії. З візитом в Україну прибув глава російського МЗС Сергій Лавров.

Як раніше повідомляв Леонід Кожара, під час переговорів буде активно обговорюватися тема участі України в Митному союзі - зокрема, обговорення тих форматів, при яких Україна могла б співпрацювати з Митним союзом без набуття членства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.