НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: новий глава НБУ має запобігти системній банківській кризі, що може перевершити 2008-й

Завдання нового глави Нацбанку Ігоря Соркіна буде більш технічним, ніж у його попередника Сергія Арбузова. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив економіст Любомир Шавалюк.

За словами експерта, у Арбузова було «трохи інше завдання».

«В Арбузова було завдання показати свої можливості як державного управлінця з перспективою перейти на роботу в уряд. Він це завдання до певної міри виконав. В усякому разі це був акцент в його роботі, принаймні в останні місяці», - зазначив він.

«А Соркін - його завдання буде більш технічним. Тобто все-таки розв’язувати ті проблеми, які не розв’язані і, скажем так, нарощують ризик банківської системи і взагалі економіки в цілому», - вважає Шавалюк.

Економіст попереджає, що зараз головне - підтримати банківську систему.

«Основна порада - зайнятися банківською системою впритул і покращенням її перспектив. Тут йдеться про можливість системної кризи. При чому тривалої і можливо навіть з руйнівними наслідками», - зазначив Шавалюк.

«При такому грошовому голоді цілком може бути, що банківську систему очікують ще більші проблеми, ніж у 2008 році», - не виключає експерт.

«Зараз головне підтримати банківську систему і було б непогано, якби при цьому економіка отримувала ресурси для розвитку, хоча б для відсутності зменшення оборотів», - наголосив він.

При цьому Шавалюк вважає, що пріоритет стабільності курсу гривні в нинішніх умовах відходить на 2-3 місце.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада призначила Ігоря Соркіна на посаду голови Національного банку. За таке рішення проголосувала 231 картка народних депутатів.

З 25 грудня Соркін виконував обов’язки глави Нацбанку замість Сергія Арбузова, який був призначений першим віце-прем'єр-міністром.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.