НОВИНИ

Яценюк упевнений, що Партія регіонів не має в Раді стабільної більшості

Перша сесія нового парламенту показала, що Партія регіонів не має стабільної більшості. Про це заявив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба «Фронту змін».

«Їм («регіоналам». – ред.) знадобилось декілька днів для того, щоб зібрати всього-на-всього 231 голос. Голоси для призначення керівника НБУ, на превеликий жаль, дали мажоритарні депутати. Думаю, їм буде складно відповідати в своїх округах на питання тих сотень тисяч українців, які за них голосували, чому вони проголосували за людину, яка пропонувала ввести 15-відсотковий податок на продаж іноземної валюти», - сказав Яценюк.

Він зазначив, що за рішення щодо призначення голови Національного банку було віддано тільки 231 голоси завдяки жорсткій вимозі опозиції щодо особистого голосування.

Голова фракції «Батьківщина» також нагадав, що декілька днів тому Європейський суд із прав людини виніс рішення щодо поновлення Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України, і однією з причин було названо «кнопкодавство» у Верховній Раді: «Навіть Європа вже визнала неконституційним «кнопкодавство» в стінах українського парламенту».

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада призначила Ігоря Соркіна на посаду голови Національного банку, звільнивши перед цим Сергія Арбузова.

Напередодні, 10 січня, депутати також намагалися звільнити Арбузова з посади, однак для прийняття рішення їм не вистачило 9 голосів.

Як відомо, з 25 грудня Соркін виконував обов’язки глави Нацбанку замість Сергія Арбузова, який був призначений першим віце-прем'єр-міністром.

Читайте також: Враження від першої сесії: опозиція скаржиться на "невмируще кнопкодавство", влада – "на конституційний шабаш"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.