НОВИНИ

У Кремлі пояснили, що американці зможуть всиновлювати російських дітей ще рік

Речник президента Росії Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив сьогодні, що угода зі США про усиновлення дітей буде чинна до наступного року після того, як 1 січня МЗС Росії передало посольству США ноту про припинення її чинності за ухваленим у Росії законом.

За словами речника, угода передбачає, що сторони можуть вийти з неї з попередженням за один рік.

При цьому він не уточнив, чи означатиме дальша чинність угоди, що будуть можливі й нові усиновлення.

Як припускають, на цей час на різних стадіях процесу усиновлення дітей із Росії перебувало приблизно тисячі родин зі США.

Як відомо, з 1 січня в Росії набув чинності закон, який передбачає заборону для громадян США усиновлювати російських дітей.

Документ також передбачає санкції щодо американців, які скоїли злочини проти росіян або підозрюються в причетності до порушення прав і свобод людини. Крім того, закон забороняє американським громадянам бути членом будь-якої неурядової організації, «що бере участь у політичній діяльності в Росії».
 
Цей документ неофіційно називають «законом Діми Яковлєва» за ім’ям російського хлопчика, усиновленого у США і загиблого там у 2008 році.
 
Російський закон є відповіддю на нещодавно ухвалений у США «акт Магнітського». Американський закон названий за ім’ям російського юриста Сєргєя Магнітского, який викривав корупцію на високих рівнях у Росії і загинув у слідчому ізоляторі. Закон передбачає санкції проти тих російських чиновників, яких у США вважають порушниками прав людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.