НОВИНИ

Азаров ставить собі у приклад прем’єра Японії

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає невелику інфляцію перевагою над дефляцією для економіки країни. Про це він сказав на зустрічі з ученими-економістами, на якій також був присутній директор генерального економічного департаменту Національного банку Олександр Петрик.

Зокрема, звертаючись до Петрика, Азаров підкреслив важливість зміни НБУ монетарної політики з метою забезпечення економіки доступними кредитами та зниження процентних ставок по них.

Азаров навів приклад нового прем'єра Японії, який ставить перед урядом і перед монетарним органом країни серйозні завдання.

«Він каже: мені не потрібна дефляція, мені мінімум 2% дайте інфляції», - сказав Азаров.

При цьому він додав, що на прикладі високорозвиненої країни хоче підкреслити, наскільки важлива монетарна політика як складова економічної політики.

Азаров підкреслив, що вважає роль монетарної політики визначальною для економічного зростання.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив уточнений макроекономічний прогноз на 2013 рік, зокрема зростання ВВП на рівні 3,4%, зі збільшенням його номінального значення до кінця року до 1576 млрд грн, а інфляцію - 4,8%.

Як відомо, Україна завершила 2012 рік з дефляцією в 0,2%. Зниження споживчих цін за підсумками року було зафіксовано вперше з 2002-го (тоді дефляція становила 0,6%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.