НОВИНИ

800 колишніх депутатів Ради отримують пенсію майже 16 тис. грн

В Україні близько 800 парламентаріїв різних скликань отримують депутатську пенсію. Про це заявила виконавчий директор Асоціації народних депутатів Олена Крандакова.

"Переважній частині депутатів-пенсіонерів щомісяця виплачується близько 16 тис гривень (90% від зарплати), так як вони пішли на заслужений відпочинок до жовтня 2011 року - набрання чинності пенсійної реформи", - пише видання.

За даними журналістів, для тих, хто став пенсіонером після перетворень пенсійного законодавства, нараховується десять прожиткових мінімумів на місяць - 11,08 тис гривень.

Таким чином, за приблизними підрахунками видання, Пенсійний фонд на утримання 180 депутатів-пенсіонерів витрачає понад 140 млн гривень в рік.

"Для порівняння, на реабілітацію 19 тис дітей з дитячим церебральним паралічем у бюджеті передбачено всього 49 млн гривень", - пише видання.

Як повідомлялося, максимальну пенсію в жовтні 2012 року отримали 964 особи на підставі положень Закону України «Про статус народного депутата». Мінімальну – соціальну пенсію одержали 135 тис. 756 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.