НОВИНИ

Слідство схиляється до версії, що харківського суддю вбили через колекцію монет

Слідство схиляється до версії про те, що харківського суддю Володимира Трофимова і членів його родини було убито через колекцію монет. Про це сьогодні на брифінгу у Харкові заявив генеральний прокурор Віктор Пшонка.

"Залишилося дві версії, одна з яких основна. Ми прогнозуємо, що з двох версій, швидше за все, залишиться версія вбивства, вчиненого з метою заволодіння майном потерпілого, тобто, тема колекціонування монет", - сказав Пшонка.

Він зазначив також, що слідство продовжує відпрацьовувати версію, пов'язану з професійною діяльністю судді Трофимова.

Версії, які відпрацьовані і відкинуті слідством, пов'язані із сімейним і ритуальним вбивством.

У кримінальній справі про вбивство Трофимова і членів його сім'ї - 180 томів, призначено 236 експертиз, із них по одній вже отримано висновки.

Як повідомив присутній на брифінгу міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, в ході досудового слідства проведено ряд обшуків і затримань.

Пшонка також висловив сподівання, що найближчим часом злочин буде розкрито.

У свою чергу начальник Головного слідчого управління МВС Василь Фаринник відзначив, що у слідства є дані, що у злочинців була вогнепальна зброя.

“Відтинаючи голови, вбивці, можливо, намагаються приховати сліди від вогнепальних поранень на тілах Трофимова та членів його родини. Ми можемо вам коротко сказати про те, що ми знаємо, що дійсно злочинці мали при собі вогнепальну зброю, і тому одна із версій, чому трупи обезголовлені, голови забрані - тому що там могли знаходитися сліди від куль, які залишилися. На їхню думку, це могло служити предметом для ідентифікації у випадку, якщо б ми це знайшли”, - сказав Фаринник.

На його думку, цей факт свідчить про те, що зброя, використана під час цього вбивства, вже використовувалася в інших злочинах. “Це спонукає нас на те, що ця зброя могла бути задіяна раніше”, - сказав Фаринник.

Нагадаємо, 15 грудня у Харкові жорстоко вбили суддю Фрунзенського районного суду Володимира Трофимова та його сім’ю: дружину, сина і співмешканку сина.

Тоді Пшонка заявив, що слідство розглядає три основні версії вбивства: "Це вбивство пов'язане з професійною діяльністю потерпілого, вбивство з метою заволодіння майна потерпілого, а також замовне вбивство. Це - основні робочі версії".