НОВИНИ

Верховний суд Венесуели переніс інавгурацію Чавеса

Церемонія складання присяги переобраним президентом Венесуели Уго Чавесом, що мала відбутись 10 січня, була перенесена Верховним судом країни. Замість неї біля президентського палацу у Каракасі відбудеться маніфестація на підтримку президента.

Остаточне рішення про перенесення присяги на більш пізній термін було оголошено напередодні головою Верховного суду Венесуели Луїс Естель Моралес.

Вона повідомила, що в церемонії нового вступу Чавеса на посаду взагалі немає необхідності, оскільки мова не йде про переривання перебування на посаді однієї і тієї ж особи, незважаючи на початок нового конституційного строку глави держави.

Таким чином Верховний суд підтвердив прийняте напередодні рішення Національної асамблеї  Венесуели про перенесення на більш пізній термін приведення Чавеса до присяги як глави держави. Спікер парламенту Дьосдадо Кабельо  заявив, що лідерові боліваріанської революції "надано часдля одужання та повернення на батьківщину".

У столицю південноамериканської країни вже прибувають тисячі громадян Венесуели, які мають намір взяти участь в масових акціях на підтримку Чавеса.

Свою участь в маніфестації вже підтвердили президенти Уругваю і Болівії Хосе Мухіка і Ево Моралес, колишній президент Парагваю Фернандо Луго, а також голови МЗС Аргентини і Еквадору.

Як відомо, Чавес з початку грудня перебуває на Кубі, де йому була зроблена хірургічна операція у зв'язку з онкологічним захворюванням, а тепер він проходить там курс лікування.

Після операції у нього була виявлена легенева інфекція, яка викликала подальшу дихальну недостатність.

Чавеса переобрали президентом Венесуели на виборах, що відбулись 7 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.