НОВИНИ

У Донецьку вшанували пам’ять Василя Стуса

З нагоди 75-ої річниці від дня народження відомомого українського поета-дисидента, Героя України Василя Cтуса, мешканці Донецька вшанували пам’ять свого земляка біля меморіальної дошки встановленої йому на фасаді філологічного факультету Донецького національного університету.

У заході взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Тамара Лук’янчук, заступник голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Марія Олійник, викладачі та студенти філологічного факультету ДонНУ, представники різних громадських організацій.

Біля барельєфу поета звучали рядки його поезії. Під час виступів донеччани згадували про важку долю свого земляка, про його любов до Україні, боротьбу із тоталітарним комуністичним режимом.

«Ми пишаємося тим, що він жив у нашому місті, вчився в нашому університеті... Цей ювілей сумний і радісний. Сумний від того, що людина не дожила до цієї дати, а радісний від того, що він стільки всього зміг зробити. Те, що відкрили музей імені Стуса – це прекрасно. Але думаю, що найкращою пам’яттю для нього буде наше вивчення його творчості, діяльності і віршів, в яких можна знайти відповіді на питання, які хвилюють нас сьогодні», – зазначила Лук’янчук.