НОВИНИ

Міліція шукала "жучки" у квартирі журналіста лише з ліхтариками та викрутками

Працівники правоохоронних органів шукали пристрої для прослуховування у квартирі журналіста видання "Експрес" Тараса Зозулінського без спеціального обладнання, а лише за допомогою ліхтарів та викруток. Про це повідомляє "Експрес" у вівторок.

Спеціалістів, які проводили обшук, не забезпечили жодним необхідним обладнанням для швидкого виявлення радіоелектронних пристроїв, огляд проводився за допомогою ліхтарика, викруток та ножа. І здійснювався виключно руками.

“Після такого огляду квартири міліцією, я не можу стверджувати, що у приміщенні немає пристроїв для негласного зняття інформації. Я на власні очі бачив увесь процес. Огляд міліцією проводився візуально, без спеціалізованого обладнання. Тому говорити, що у квартирі журналіста немає пристроїв для негласного зняття інформації не можемо”, - сказав адвокат Петро Кравчук.

Сам Тарас Зозулінський не розуміє, чому слідчі дії так розтяглися у часі.

«Складалося враження, що слідчі навмисне зволікають, щоб розсіяти увагу присутніх. Адже завдання, яке перед ними стояло, за допомогою спецтехніки можна виявити за лічені хвилини. А все, що відбувалося, було більше схоже на виставу. Не виключаю, що пристрої не шукали, а вилучали, бо встежити за усіма учасниками оперативної групи було неможливо».

Крім того, міліціонери вимагали віддати знайдений раніше "жучок". У разі ж невиконання прохання правоохоронці обіцяли провести обшук редакції.

Нагадаємо, 6 січня, журналіст львівської газети «Експрес» Тарас Зозулінський знайшов у своєму домашньому одязі пристрій для негласного зняття інформації.

Увечері журналісту зателефонували представники міліції, які повідомили про свій намір провести обшук без санкції суду. При цьому слідчий зазначив, що не дозволить бути присутніми при обшуку журналістам та будь-яким «стороннім» особам.

Правоохоронці відмовилися від намірів здійснювати обшук у квартирі журналіста без санкції суду. Натомість йому запропонували 7 січня о 9.00 з'явитися у місцевий райвідділ міліції на допит.

Як раніше повідомив Зозулинський у коментарі «Телекритиці», на його думку, намагання прослуховувати його можуть бути пов`язані з підготовкою до публікації матеріалів про наркоторгівлю.