НОВИНИ

The Economist: єврозоні загрожує розпад, але у 2013 вона втримається

ВВП єврозони у 2013 році зросте всього на 0,4%. Німеччина і Франція навряд чи демонструватимуть якийсь прогрес, а Греція залишатиметься в стані рецесії. Про це пише шеф-редактор і головний економіст Economist Intelligence Unit Робін Б'ю у друкованому виданні «Світ у 2013».

Автор відзначає, що з початку світової фінансової кризи минуло вже шість років, тож економічний спад вже далеко позаду.

"І тепер економіка працюватиме як годинник, мабуть, гадаєте ви. А тим часом величезні частини світу, здається, розпочинають експеримент у японському стилі, що передбачає довготермінову стагнацію", – зауважує він.

"Найяскравішим прикладом є Європа. ВВП єврозони у 2013 році зросте всього на 0,4%. Німеччина і Франція навряд чи демонструватимуть якийсь прогрес. Греція залишатиметься в стані рецесії вже шостий рік поспіль. На Іспанію і Португалію чекає економічний спад – четвертий за останні п’ять років. Тож кількість проблем зросте, втім, як і роздратування політичними лідерами, яке відображатиметься у протестах", – прогнозує він.

Робін Б'ю вважає, що можливості запобігти цим проблемам – втрачені.

"Європейські лідери опинилися перед неприємним вибором між розвалом єврозони, через який вона ризикує скотитися в депресію, і глибшим союзом, у якому ключові країни, приміром Німеччина, нестимуть відповідальність за проблеми периферії. Політики й надалі сумніватимуться. Хоча Європейський центральний банк проводитиме інтервенції, щоби не допустити надлишкового підвищення дохідності за державними зобов’язаннями різних урядів, допомагаючи викуповувати їх, політикам знову не вдасться вирішити проблеми. Це дає підстави припускати, що зона єдиної валюти врешті-решт розпадеться. Але не зараз: в аптечці єврозони знайдеться достатньо пластиру, щоби провести побите і понівечене, та все ж цілісне євро через 2013-й", – переконаний автор.

Детальніше читайте у статті "Тяжка дорога" у друкованому спецпроекті "Світ у 2013"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.