НОВИНИ

Власенко особисто передав дозиметр Тимошенко

Захисник екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко передав своїй підзахисній, яка перебуває в стаціонарі Центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» в Харкові, побутовий радіаційний дозиметр.

За словами Власенка, дозиметр виробництва львівського заводу він із рук у руки передав Тимошенко сьогодні близько 15:00. За його словами, під час передачі був присутній начальник Качанівської виправної колонії Ігор Колпащіков.

Водночас Власенко зауважив, що протягом майже години йому відмовляли в передачі дозиметра, посилаючись на Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

«При цьому 40 хвилин ми знаходилися в дискусії з одним товаришем, який гордо говорив, що йому потрібен ще якийсь сертифікат повірки на це. Людина послалася на закон про метрологію. Я відкрив йому закон про метрологію і сказав, що стаття №2 говорить на те, що він поширюється тільки на українські установи та організації, центральні органи виконавчої влади, місцеві органи влади і на фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності. А я передаю фізичній особі. Тобто на фізичну особу цей закон взагалі не поширюється», - наголосив Власенко.

Захисник зазначив, що йому під відповідний акт повернули два дозиметри, вилучені раніше в Тимошенко під час обшуку.

За словами Власенка, саме ці дозиметри вчора, 3 січня, пенітенціарна служба повернула Тимошенко.

Нагадаємо, 13 вересня 2012 року у палаті ЦКЛ «Укрзалізниці» в Харкові, де утримується Тимошенко, провели обшук та вилучили два радіаційні дозиметри. Тимошенко звернулася до адміністрації Качанівської виправної колонії з заявою, в якій вимагала повернути їй вилучені під час обшуку в палаті дозиметри. Вона заявила, що конфісковані в неї прилади чотири рази показували суттєве перевищення норм радіаційного фону в лікарняній палаті.

3 січня 2013 року на сайті Державної пенітенціарної служби з’явилося повідомлення про те, що керівництво Качанівської виправної колонії дозволило передати Тимошенко прилад (заводського виготовлення) контролю радіаційного фону. У відповідь Власенко заявив, що готовий передати радіаційний дозиметр своїй підзахисній тільки особисто з рук у руки.

Сьогодні, 4 січня, на сайті ДПтСУ з’явилася інформація, що 3 січня відомство передало Тимошенко радіаційний дозиметр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.