НОВИНИ

У Грузії вимагають відставки Саакашвілі

Акції з вимогою відставки президента Грузії Міхаїла Саакашвілі пройшли в п'ятницю, 4 січня, у ряді міст країни, в тому числі в Тбілісі, Батумі, Кутаїсі та Зугдіді.

Організатором акцій виступив оргкомітет з представників громадських та політичних організацій, що зібрав підписи під ультиматумом про відставку Саакашвілі з поста глави грузинської держави.

Як заявили учасники акцій, президентський термін Саакашвілі закінчується 20 січня 2013 року, рівно через п'ять років після його інавгурації, згідно з чинною Конституцією Грузії, де зазначено, що президент обирається строком на п'ять років. Тим часом, згідно з додатковими змінами до Конституції, які вніс парламент минулого скликання (коли більшість там складали представники партії "Єдиний нацрух"), проведення президентських виборів призначено на жовтень 2013 року.

На акції в Тбілісі, де біля палацу Саакашвілі зібралися декілька сотень осіб, організаторами акції було зачитано ультиматум, де було зазначено, що якщо президент Грузії проігнорує вимогу грузинського народу і не подасть у відставку, вони вдадуться до радикальних заходів у тому числі і до пікетування президентського палацу в центрі грузинської столиці.

Ультиматум підписали близько 50 неурядових та політичних організацій в тому числі Рух зелених Грузії, правозахисна організація «Солідарність за справедливість», партія «Тетребі» («Білі»), Союз православних батьків, Грузино-осетинська місія, НВО «Врятуй життя» та інші. Нова акція проти Саакашвілі пройде в Тбілісі в суботу о 15:00 на проспекті Руставелі, біля будівлі, де ще недавно розташовувався парламент Грузії (до його переїзду в Кутаїсі). Під час сьогоднішньої акції також був продовжений збір підписів серед населення за відставку Саакашвілі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.